Prezentare generală
Specificație
TCG104VG2AA-A00

TCG104VG2AA-A00 Informatii de baza
| Modelul panoului | TCG104VG2AA-A00 |
|---|---|
| Panoul de marcă | Kyocera |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 640×480 |
| Tipul panoului | a-Si TFT-LCD |
| Prețul TCG104VG2AA-A00 | Solicitați preț și termen de plată |
| Temperatura de Operare | -10 ~ 70 °C |
| Temperatura de depozitare | -20 ~ 80 °C |
TCG104VG2AA-A00 Caracteristici mecanice
| Dot Rezoluție | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Configurarea pixelilor | RGB Vertical Stripe |
| Densitatea pixelilor | 76 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Punctul Dot | 0.110×0.330 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.330×0.330 mm (H×V) |
| Greutate | 520g |
| Suprafaţă | Antiglare |
| Zonă activă | 211.2×158.4 mm (H×V) |
| Zona de protecție | 213.2×160.4 mm (H×V) |
| Dimensiunea conturului | 243×185.1 mm (H×V) |
| Adâncime de contur | 10.5±0.5 mm |
| Găuri și suporturi | Face mounting holes (2-Φ3.5, 2-R1.75) on left, right bezel |
| Peisaj sau Portret | Landscape type |
| Panou tactil | Without |
TCG104VG2AA-A00 Caracteristici optice
| Modul de afișare | AWV, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| strălucire | 450 cd/m² (Typ.) |
| Raport de contrast | 750 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Afișează culoarea | 262K (6-bit) |
| Timp de raspuns | 14/9 (Typ.)(Tr/Td) |
| Unghi de vedere | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Vizualizarea direcției | Symmetry |
| Culoare alb Culoare | Wx:0.300; Wy:0.310 |
| Variația albă | 1.43 (Max.)(5 points) |
| Lumina soarelui poate fi citită | N |
TCG104VG2AA-A00 Elemente electronice
| Frecventa verticala | 60Hz |
|---|---|
| Scanare inversă | Yes (180°) |
TCG104VG2AA-A00 Sistem de iluminare din spate
| Poziția lămpii | Edge light type (Top side) |
|---|---|
| Tip lămpi | CCFL |
| Suma lămpii | 2 pcs |
| Forma lămpii | Straight |
| Durata de viață a lămpii | 50K(Typ.) (Hours) |
| Tensiunea lămpii | 490V (Typ.) |
| Lamp curent | 2.0/5.0/6.0mA (Min./Typ./Max.) |
| Frecvența de funcționare a lămpii | 40/100KHz (Min./Max.) |
| Tensiunea de pornire a lămpii | 830/1325V (Max.)(Ta=+25/0℃) |
| Tipul interfeței | Connector |
| Poziția interfeței | |
| Lamp Driver Board | Optional |
TCG104VG2AA-A00 Interfață de semnal
| Categoria de semnale | TTL |
|---|---|
| Clasa de semnal | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) |
| Tensiune de intrare pentru panou | 3.3/5.0V (Typ.)(VDD) |
| Curent de intrare pentru panou | 495mA (Typ.)(3.3V) |
| Tensiunea pentru semnalele afișate | 0≤VIL≤0.3VDD; 0.7VDD≤VIH≤VDD |
| Tipul interfeței | Connector |
| Interfață de semnal | HRS - DF9C-31P-1V, Pitch:1.0 mm, Pin:31 pins |
